Akumulatory

( ilość produktów: 1 )

Akumulatory dostępne w naszej ofercie to hermetycznie zamknięte ogniwa zasilające, przeznaczone do pracy buforowej (zasilanie awaryjne) oraz pracy cyklicznej. Wykonane w nowoczesnej technologii AGM (Absorbed Glass Mat), w których elektrolit uwięziony jest w separatorach z włókna szklanego. Odporne są na wysokie temperatury, uderzenia czy wibracje. Akumulatory AGM także nazywa się bezobsługowymi, gdyż w zasadzie nie wymagają one kontrolowania składu i ilości elektrolitu.

Wielkim atutem naszych akumulatorów jest możliwość przenoszenia i użytkowania w różnych miejscach i warunkach. Możemy je stosować na łodzi, jachcie, pontonie, w przestrzeniach otwartych i zamkniętych. Istotny jest fakt, iż nie trzeba ich stawiać w pozycji pionowej, akumulator może przyjąć dowolne ułożenie. Preferowane zastosowania akumulatorów naszych serii to: zasilanie rezerwowe CO, systemy zasilania awaryjnego (UPS), systemy automatyki oraz jako źródło energii w urządzeniach przenośnych, zasilanie silników i innych urządzeń w trybie pracy cyklicznej.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę urządzeń o pojemnościach od 1,3 Ah – 200 Ah. Akumulatory o małej pojemności przeznaczone są do zasilania np. echosond, (7,2 Ah), natomiast powyżej 65 Ah stosujemy do zasilania silników używanych w łodziach i pontonach.
Czas użytkowania przy odpowiedniej eksploatacji wynosi powyżej 3 lat.
Przy nie dopuszczeniu do rozładowania akumulatora poniżej 50 % można wykonać ok. 500 cykli ładowania.

pixel